Ã–VRIGT / Diverse / Skål 15328266

nr 1532 8266

Sigurd Persson

(1914-2003), Sverige

Skål, Cultura Metal, Sverige. Vitmetall, triangulär form. Signerad och numrerad 212. Längd: 44 cm

Sigurd Persson, svensk ädelsmed, formgivare och skulptör född 1914, död 2003 .

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 3 april 2023
kl 18:13:25

3/4 14:05:19 1      Vinnande bud

Sigurd Persson

Läs mer om Sigurd Persson